Gençlik Merkezi Başkanı

GENÇLİK GELECEKTİR

 

Gençlik, hayatımızın enerjisi en yüksek dönemidir. Duyguların en yoğun yaşandığı, algıların en açık olduğu, yorulmak nedir bilinmeyen, aktifliğin en zirvesinin yaşandığı dönem gençliğimizdir. Hayatımızın geri kalanını nasıl yaşayacağımız noktasında en çok önem arz eden, ömrümüzü temsil eden yolun ilk taşını koyduğumuz kritik yaşlarımızı gençliğimizde geçiririz.

İnsan gerçek anlamda ilk kez gençken aşık olur, duygusal fırtınalarını en çok gençken yaşar, siyaset ile farklı fikirler ile dünyanın gerçekleri ile gençken yüzleşir. Yetmiş yaşına gelmiş biri dahi en çok gençlik anılarını anlatır en çok gençliğini özler. İşte bu sebeplerden her anı çok kıymetli olan, boşa geçirilecek bir dakikası dahi olmayan gençlik dönemimizi son derece verimli geçirmek oldukça önemlidir.

Gençliğin varlığı sadece genç insanları ilgilendiren bir durum değildir. Ülkelerin, liderlerin, kuruluşların, siyasetin, orduların en önemli kaynağı gençliktir. Bu kaynak ne kadar sağlam olursa geleceğin teminatı o kadar sağlam olur.

Tarihi ve bugünü ile her zaman mücadele etmek zorunda olan milletimizin varlığını korumak, muasır medeniyetler seviyesini yükseltmek için Türk gençliğinin üzerinde oldukça ağır bir yük vardır. Bu yükü kaldırabilmek bilim, sağlam bir fikir dünyası ve tecrübeden geçmektedir. Tecrübeyi, bilimi ve zengin bir fikir dünyasını gençlerle buluşturmak adına gerekli insan envanterine sahip olan Avrasya Bir Vakfı, Gençlik Merkezimize tam destek vererek Türk gençliğini yetiştirmek adına üstüne düşeni yapmaktadır.

Gençlik Merkezimizin kuruluşunu gerçekleştirirken Gaspıralı İsmail Bey’in bize miras bıraktığı “Dilde, fikirde, işte birlik” sözünü kendimize şiar edindik. Bu düstur ile faaliyet planlarımızı, organizasyon şemamızı, misyonumuzu ve vizyonumuzu şekillendirdik. Edinmiş olduğumuz bu düsturla atılacak her adımın dünyadaki her Türk’ün geleceğini belirleyecek kadar önemli olduğunu biliyor ve inanıyoruz.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bize bırakmış olduğu vazifenin farkındayız ve damarlarımızda akan asil kanda hissetmekteyiz. Onun ilkeleri ışığında bilime ve eğitime önem veriyor, cumhuriyetimizi muhafaza etmek ve Büyük Türkiye’yi gerçekleştirmek adına ihtiyacımız olacak bilgi ve tecrübeyi edinmek adına bir anımızı boş geçirmiyoruz.

Ülkemizin geleceği bugünkü kuşaktır. Büyük Türkiye idealimizin temelini oluşturmak için çıktığımız yolda her yaştan gencimizi aramızda görmek gücümüze güç katacak ve bizi mutlu edecektir. Niyetimiz hayır yolumuz da hayır olacaktır Allah’ın izniyle.  

Ne mutlu Türk’üm diyene!

 

Çağrı Batuhan BUDAK

Avrasya Bir Vakfı Gençlik Merkezi Başkanı

 

ÜYE GİRİŞİGoogle Analytics Kodunu buraya koyun